Yeni Nesil Sigortacılığın Geldiği Son Nokta Allianz Tower

Allianz Türkiye, İstanbul Finans Merkezi’nin şimdiden sembol yapılarından biri haline gelen ve akıllı, çevreci ve teknolojik özellikleriyle Türkiye’nin LEED Platin sertifikalı ilk kulesi olan Allianz Tower çatısı altında toplanıyor. Allianz Tower ayrıca, yeni “Dijital Konsept Acente” modeline de ev sahipliği yapacak.

Sigorta sektörünün lideri Allianz Türkiye, merkezlerini Allianz Tower’da birleştiriyor. Allianz Sigorta, Allianz Yaşam ve Emeklilik ile Allianz Hayat ve Emeklilik şirketlerinden oluşan Allianz Türkiye, İstanbul Finans Merkezi’nin şimdiden sembol yapılarından biri haline gelen Allianz Tower çatısı altında bir oluyor. Faaliyetlerini 28 Eylül 2015 tarihinden itibaren Allianz Tower’dan gerçekleştirmeye başlayan Allianz Türkiye, enerji tasarrufu, çevreye duyarlılık ve dijital teknoloji alanlarında öncü, Türkiye’nin LEED Platin sertifikalı ilk kulesi olan Allianz Tower ile, yeni nesil sigortacılığı yükseklere taşıyor.

81 ilde 12 bölge müdürlüğü ve 4000 acentesiyle 5 milyon müşterisinin yanında yer alan Allianz Türkiye’nin 2500 çalışanından 1700’üne evsahipliği yapacak olan Allianz Tower stratejik konumu, altyapısında kullandığı ileri teknolojisi, sosyal imkanları ve A sınıfı ofis çözümleriyle, kurumun çalışanlarını ve müşterilerini yeni nesil sigortacılık dünyasına taşıyor.

 

Allianz - az_tower

 

Allianz Tower, kurumun vizyon, misyon ve değerleriyle oluşan, A+ bina teknolojisi ve çalışma ortamıyla çalışanların tüm ihtiyaçları karşılayabilecek özelliklere sahip. Allianz’ın müşterilerine en iyi şekilde hizmet verebilmek için sistemsel yeniliklerin yanısıra acente ofislerindeki müşteri deneyimini de baştan sona yeniden tasarlamayı hedeflediği “Dijital Konsept Acente” projesinin bir modeli de Allianz çalışanlarına hizmet vermek üzere, Tower’ın giriş katında kuruldu. Bu yeni nesil konsept acente, inovatif ve teknolojik çözümler sayesinde interaktif ve müşteri odaklı modern bir ortam olarak tasarlandı.

70’ten fazla ülkede 148.000 Cheap Burberry Scarf çalışanıyla 85 milyon müşterisine hizmet veren, dünyanın lider finans ve sigorta şirketi Allianz, son dönemde Türkiye’ye yaptığı 1 milyar avronun üzerinde ek yatırımla, ekonominin Golden Goose Slide Pas Cher

gelişmesine ve toplumun yaşam kalitesinin artmasına katkıda bulunuyor.

Allianz Tower’a İstanbul’un tarihi mimarisi esin verdi

Rönesans Holding tarafından inşa edilen, mimari yapısı FXFOWLE Architects, iç alanları Swanke Hayden Connell Architects tarafından tasarlanan Allianz Tower, İstanbul’un tarihi ve kültüründen esinlenilerek yaratıldı. Allianz Tower’ın yapısında modern metotlar kullanılırken geleneklere de hassasiyetle yaklaşıldı. Doğunun mimari geleneğine atıfta bulunan ofis kulesi, güneşe duyarlı dış cephesi, çok sayıda yeşil alanı ve heykeli uyumlu biçimde bir araya getiriyor.

Allianz Tower, yeni sentezlerin karşıt taraflarını bir araya getiriyor. Modern bir gökdelen olan bina aynı zamanda doğunun dokusal zenginliğini ve süsünü taşıyor. Binanın dış cephesi Nike Air Max 90 Woven Phantom güneşi kontrol ediyor ve şeffaflığı sağlıyor. Yerel kültüre ve estetik ifadelere atıfta bulunan 42 katlı ofis kulesi, yüksek performanslı ve aynı zamanda dünya standartlarında eşsiz bir genel merkezin tüm özelliklerini yansıtıyor.

Altın: “Allianz markasını yükseklere taşımaya devam edeceğiz”

Allianz Türkiye CEO’su Solmaz Altın Allianz Tower ile ilgili görüşlerini “Allianz Tower, dünyanın en büyük ve lider sigorta ve finans şirketi olan Allianz Grubu’nun Türkiye’ye olan inancı ve güveninin yanı sıra ülkedeki gücümüzün ve kalıcılığımızın göstergesidir. Konfor ve güvenliği en üst seviyede sağlanan yeni binamızda, iş kültürümüzün temelinde yer alan şeffaflık ve açık iletişim ilkeleri, modern mimari yapı ile destendi. Açık ofis konsepti ve bu konsepti destekleyecek çalışma modelleri ofis alanlarına entegre edildi. Bu sayede yeni nesil sigortacılığın temeli olan dışavurumcu işbirliği, paylaşım ve etkileşim odaklı bir ortam için gerekli altyapıyı sağladık. Allianz Tower’da, sigortacılığı ve Allianz markasını Türkiye’de de yükseklere taşımaya devam edeceğiz.” sözleriyle dile getirdi.

Allianz Türkiye’nin yeni genel merkezi Allianz Tower’ın açık adresi ise şöyle: Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi No: 1 34750 Ataşehir İstanbul

Allianz hakkında
Dünyanın en güçlü finans topluluklarından, Brand Finance “Global 500” araştırmasına göre “Dünyanın En Değerli Sigorta Markası” olan Allianz, 70’ten fazla ülkede 148.000 çalışanıyla 85 milyon müşterisine hizmet vermektedir. 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü ve 4000 acentesiyle 81 ilde 5 milyon müşterisinin yanında olan Allianz Türkiye, çatısı altında Allianz Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerini barındırmaktadır. Uluslarası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in yaptığı değerlendirme sonucunda uluslararası ölçümlemede Baa1, ulusal ölçümlemede, Aa2 alan Allianz Sigorta, Türkiye’deki finansal bir kuruluşun aldığı en yüksek not ile gücünü ve güvenilirliğini bir kez daha teyit etmiştir. 2015 yılının ilk yarısı itibarıyla hayat dışı branşlarda toplam 1,8 milyar TL prim ve %13,8 oranında pazar payı, sağlık alanında da ilk 619 milyon TL prim ve %32,6 pazar payı elde eden Allianz Türkiye, sektör liderliğini devam Golden Goose Sneakers Sale ettirmektedir. Bireysel emeklilikte konsolide verilere göre ilk yarı itibarıyla 7,6 milyar TL fon büyüklüğü ve %18 pazar payının sahibi olan Allianz Türkiye, hayat sigortalarında geçen yılın aynı dönemine kıyasla %36 gibi yüksek bir büyüme oranı yakalayarak 274 milyon TL prim ve %14,6 pazar payı elde etmiştir.

Allianz ile ilgili detaylı bilgi için:
allianz.com.tr

Allianz’ı sosyal medyada takip etmek için:
facebook.com/AllianzTurkiye
instagram.com/allianzturkiye
twitter.com/AllianzTurkiye
youtube.com/AllianzTurkiye

Leave a reply