Juventus’un yuvası, 2023’e kadar “Allianz” ile anılacak

Allianz’ın ismini verdiği stat sayısı 7’ye çıktı. İtalya’nın dünyaca ünlü futbol kulübü Juventus’un, Torino’da kendi adını taşıyan stadının isim hakları 2023 yılına kadar dünyanın en büyük sigorta ve varlık yönetimi şirketlerinden Allianz’a geçti.  Yapılan anlaşmaya göre,

1 Temmuz 2017’den itibaren, önümüzdeki 6 sezon boyunca “Allianz Stadium”, Juventus’un maçlarına ev sahipliği yapacak.

Allianz İtalya, dünyaca ünlü Juventus Futbol Kulübü’nün kendi adını taşıyan Torino’daki stadının isim hakları için Lagardère Sports Group ile sözleşmeye imza attı. Yapılan anlaşmaya göre, Piyemonte bölgesinin başkenti Torino’da bulunan Juventus Stadı, 1 Temmuz 2017’den 30 Haziran 2023’e kadar altı sezon boyunca “Allianz Stadium” adıyla maçlara ev sahipliği yapacak.

Allianz’ın dünya genelindeki stadlarının sayısı 7‘ye çıktı

İtalyan tarzı tasarımıyla ve üstün kalite standartlarıyla ünlü 355.000 metrekarelik stat, Golden Goose Francy Pas Cher Allianz’ı n prestijli statlar ailesine katılıyor. Münih’teki Allianz Arena, Sidney’deki Allianz Stadium, Londra’daki Allianz Park, Nice’teki Allianz Riviera, Sao Golden Goose Superstar Outlet Paulo’daki Allianz Parque ve Viyana’da Allianz Stadion ailenin diğer üyelerini oluştururken, böylece Allianz’ın dünya genelindeki statlarının sayısı da 7’ye çıktı.

“Allianz Philipp Plein Outlet Stadium”un , kısa süre içinde markanın güçlü bir sembolü haline geleceğine işaret eden Allianz SE Pazarlama ve Dağıtım Kanalları Başkanı Jean-Marc Pailhol,  “Allianz Stadium”un kısa sürede paydaşlarımızın gurur kaynağı olacağına inanıyorum. Değerlerimizi paylaşan ve işimizin duygusal ruhunu yakalamamıza katkı sağlayan spor kurumlarıyla başarılı ortaklıklar kurmaya ve spor ve inovasyon aracılığıyla ortaya çıkan sıra dışı insan hikayeleriyle küresel ölçekte milyonlara ilham vermeye devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Juventus Küresel Ortaklıklar ve Kurumsal Gelirler Başkanı Giorgio Ricci de, “Mabedimize adını veren Allianz’ı ortaklarımız arasında görmek bizim için büyük bir mutluluk kaynağı” açıklamasında bulundu. Ricci,  “Dünya sigorta devi Allianz’ın aileye katılması, Juventus’un uluslararası büyüklüğünü ve liderliğini vurguluyor. Stadımız 2011’deki açılışından bu yana, içinde kutlanan altı Seri A şampiyonluğuyla tarihimize adını şimdiden altın harflerle yazdırdı. Diğer ortaklarımız, her Classic Cashmere Scarf maçı bir gösteriye çevirmemize ve aileler için uygun bir ortam yaratmamıza destek oldu. Aynı şekilde Allianz ile taraftarlarımız için birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” diye konuştu.

Açıldığı günden bu yana 6 milyon ziyaretçiyi ağırladı

Son olarak Allianz’ın adını alan Torino’daki Juventus Stadı 2011’de Juventus Futbol Kulübü tarafından açıldı. 4.000’i premium olmak üzere 41 bin 507 koltuk kapasitesine sahip statta ayrıca 62 loca ve iş organizasyonları için 8 alan bulunuyor. Stadı çevreleyen 110 bin metrekarelik alana kurulu alışveriş ve Sneakers Golden Goose Pas Cher eğlence mekanları, Juventus Müzesi, 31 bar, çocuklar için iki oyun alanı, 10 Juventus mağazası ve 4 bin araçlık otopark da ziyaretçilere geniş bir deneyim yelpazesi sunuyor. Stat açıldığı günden bu yana 6 milyonun üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.

Allianz Statlar Ailesi videosu için: 

Leave a reply